Astaksantīns / Astaxanthin

Vai esi kaut reizi dzirdējis teicienu, ka lietojot uzturā izteikti spilgtas nokrāsas augļus un dārzeņus, organisms saņem visvairāk vērtīgo vielu? Spilgtās sarkano toņu nokrāsas veido spēcīgi antioksidanti- karotinoīdi. Astaksantīns ir izteikti sarkans karotinoīdu antioksidants. To iegūst no aļģēm, kur tas savu aktīvo iedarbību dabā pierāda pavisam tieši, jo astaksantīnu saturošas aļģes ir barības avots garnelēm un lašiem, kas tieši no astaksantīna iegūst oranžīgu un rozā nokrāsu.

Oksidatīvais stress ir galvenais paātrinātas ādas novecošanās un ādas bojājumu cēlonis. Brīvo radikāļu palielināšanos organismā izraisa tādi faktori kā piesārņojums, UV iedarbība, uzturs un neveselīga dzīvesveida izvēle, kas visi izraisa oksidatīvo stresu.

Antioksidanti palīdz novērst oksidatīvā stresa kaitīgo ietekmi uz ādu. Neapšaubāmi, veselīga uztura lietošana ikdienā ir visefektīvākais veids, kā novērst oksidatīvo stresu. Ādu var pasargāt no oksidatīvā stresa, izmantojot ādas kopšanas līdzekļus, kas satur antioksidantus. Tomēr ne visi antioksidanti ir radīti vienādi, un daži laika gaitā var kļūt neaktīvi. Astaksantīna spēcīgā antioksidanta aktivitāte un izcilā stabilitāte padara to par izcilu ādas kopšanas sastāvdaļu – efektīvi palīdzot novērst un koriģēt.

Klīniskajos pētījumos pierādīts, ka astaksantīns uzlabo ādas mitrumu un elastību, kā arī mazina smalkās līnijas un grumbiņas. Tam ir bloķējošas īpašības, kas palīdz pasargāt ādu no saules radītiem bojājumiem. Tā kā astaksantīns var neitralizēt vairākus brīvos radikāļus vienlaikus, tas jo īpaši efektīvi pasargā ādu no oksidēšanās, iekaisuma procesiem un bojājumiem.

Astaksantīnu esam pievienojuši Iedeguma eļļas un Anti age sejas maskas sastāvā.