Bakučiols ir ekstrakts, kas iegūts no babči auga lapām un sēklām. Tas ir garšaugs, ko parasti izmanto Indijas ajūrvēdas un ķīniešu medicīnā, kā arī tamilu Siddha praksē, lai palīdzētu dziedēt, nomierināt un nomierināt ādu, pateicoties tā pretiekaisuma un antibakteriālajām īpašībām.
DABĪGS RETINOLA AIZSTĀJĒJS, KAS PĀRSPĒJ RETINOLA EFEKTIVITĀTI
Kalifornijas Universitāte 2019.gadā veica dubultmaskētu klīnisko pētījumu ar 44 brīvprātīgajiem, salīdzinot bakučiolu ar retinolu, abus lietojot serumā vienādā koncentrācijā. Pētījums pierādīja, ka abas aktīvās sastāvdaļas darbojas līdzīgi foto novecošanas ziņā (par 59% hiperpigmentācijas samazināšanās pēc 12 nedēļām). Tomēr āda daudz labāk jūtas, lietojot bakučiolu, kas ir 100% dabīga un nekairinoša viela, atšķirībā no retinola.
Ķīmisko struktūru ziņā bakučiols atšķiras no retinola, bet gēnu līmenī bakučiolam un retinolam ir līdzīgi molekulārie paraksti.
Bakučiols stimulē galvenos anti-novecošanās gēnus, piemēram, retinoīdus saistošos un vielmaiņas gēnus, āršūnu matricas gēnus, dermo-epidermas savienojuma gēnus, turklāt tas palīdz palēnināt novecošanās procesus, pateicoties tā antioksidantu aizsardzībai: Bakučiols ierobežo tiešos oksidatīvos bojājumus šūnām, olbaltumvielām un DNS.
KAM PIEMĒROTI BAKUČIOLU SATUROŠI ĀDAS KOPŠANAS LĪDZEKĻI?
ANTI AGE TERAPIJĀ. Bakučiols ir gan aizsargājoša, gan atjaunojoša pretnovecošanās viela, tāpēc to var izmantot, lai cīnītos ar pirmajām novecošanās pazīmēm, kā arī lai uzlabotu jau bojātas ādas kvalitāti.
Citā klīniskajā pētījumā 16 brīvprātīgie vecumā no 41 līdz 60 gadiem lietoja losjonu, kas satur 1% bakučiola. Pēc 12 nedēļām ievērojami izlīdzinājās sejas līnijas un grumbas (-20% grumbu dziļums), pigmentācija, elastība, tvirtums un kopējie foto bojājumi, neradot kairinošu iedarbību uz ādu.
AKNES TERAPIJĀ. Klīniski pierādīts, ka bakučiols ir efektīvāks par salicilskābi un tas samazina pūtītes par 48% pēc 6 nedēļām. Bakučiols piemērots gan pusaudžiem ar jutīgu ādu, gan pieaugušajiem.